Uczniowie z klas czwartych brali udział w warsztatach kreatywnego myślenia – Design ThinkingDesign Thinking jako nowoczesna i coraz bardziej popularna metoda tworzenia innowacyjnych rozwiązań problemów, a także projektowania nowych produktów skupia się na działaniach związanych z lepszym zrozumieniem potrzeb oraz empatyzowaniem z innymi ludźmi. Dodatkowo łączy się z burzą mózgów, prototypowaniem, a następnie z testowaniem i ulepszaniem projektowanych rozwiązań dzięki informacji zwrotnej. Stąd też prowadzone warsztaty z DT umożliwiają rozwijanie miękkich kompetencji, np.: komunikacji i współpracy w grupie, szybkiego podejmowania decyzji, empatii oraz kreatywności.
Z życia Zespołu
Warsztaty kreatywnego myślenia
Zabawa z fizyką
Fizyka jest trudna, nudna i niezrozumiała… Nic bardziej mylnego! Naukowcy z Politechniki Częstochowskiej w prosty i przystępny sposób pokazali naszym uczniom, że fizyka to nie tylko skomplikowane wzory i trudne zadania, ale przede wszystkim otaczająca nas rzeczywistość i dobra zabawa. W trakcie godzinnej prezentacji różnego rodzaju doświadczeń uczniowie odkryli, że tzw. sucha teoria z książek ma bogate zastosowanie w życiu codziennym.
Przeprowadzono pokazy doświadczeń z zakresu:
1. mechaniki, termodynamiki oraz fizyki niskich temperatur
2. elektrostatyki, elektryczności i magnetyzmu (m.in. cewki Tesli)
3. optyki.
W trakcie pokazu każde doświadczenie było „na żywo” wyjaśniane, co pozwala na lepsze zrozumienie i ugruntowanie przyswojonej wiedzy.
"Skrzydła Aniołów"
17 maja 2019 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej I Powiatowy Konkurs Szkolnych Klubów Wolontariatu „Skrzydła Aniołów”, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie.Miło nam poinformować, że zostaliśmy laureatami tego konkursu.
Konkurs ortograficzny
7 maja byliśmy gospodarzami Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.
W kategorii klas II I miejsce zajęli Mikołaj Rowniak oraz Martyna Gaudy,
II miejsce Aleksandra Urbaniec i Bartosz Benduch, III miejsce należało do Michała Bryla.
W kategorii klas III pierwsze miejsce wywalczył Jakub Żabiński,
II miejsce zdobyli Iga Militowska i Michał Orszulak, III miejsce zajęła natomiast Lena Zyszczak. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.1
Z wizytą w Warszawie
Uczniowie klasy III a gimnazjum na zaproszenie pani prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy we współpracy ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zwiedzali Belweder, który pełni funkcję rezydencji Prezydenta RP. Mieliśmy okazję podziwiać ekspozycję poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, jego zrekonstruowany gabinet, salę historii orderu Virtuti Militari, kaplicę belwederską oraz wybrane sale historyczne: pompejańską, łowicką, lustrzaną, marmurową. Spacerowaliśmy również po Łazienkach Królewskich i podziwialiśmy tulipany, które o tej porze roku są najpiękniejsze, słuchając muzyki Chopina. Punktem kulminacyjnym było zrobienie fotografii pod drugą siedzibą Prezydenta na Krakowskim Przedmieściu - właśnie tutaj 15 lat temu ratyfikowano przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. To był piękny, słoneczny dzień....
Majowe rocznice
Z okazji 228 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja i 15 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej w naszej szkole w nietypowy sposób świętowaliśmy te wydarzenia. Reprezentanci klas wykazywali się znajomością historii Polski, Europy, symboli narodowych a także Polaków, którzy rozsławili i rozsławiają nasz kraj na świecie. W zaciętych zmaganiach najlepszymi zawodnikami okazali się uczniowie klasy VIII w składzie Igor Grzesiczak i Maciek Ficek, II miejsce zajęli reprezentanci klasy IV a - Elena Pianka i Bartek Kołdon, zaś III miejsce Ewelina Tądel i Borys Sobkowiak z klasy VI. Gratulujemy znajomości historii.
Wiosenny Eko- kwiatek
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego: Wiosenny Eko - kwiatek
W kwietniu został ogłoszony Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem: WIOSENNY EKO - KWIATEK. Konkurs skierowany był do przedszkolaków z terenu Gminy Rędziny. Jego celem było: zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczności przedszkolnej tj.: kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego, zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat wiosny oraz wiosennych kwiatów, inspirowanie do wykorzystywania w kreatywny sposób surowców wtórnych, rozwijanie ekspresji twórczej poprzez różne techniki plastyczne. Dostarczone prace plastyczne zachwycały kreatywnością, techniką i precyzją wykonania.
Oto lista laureatów:
Kategoria dzieci 4 letnich:
I miejsce – Alan Kozak, ZSP, Przedszkole w Kościelcu
II miejsce – Przemysław Ratoń, ZSP nr 2 w Rędzinach
II miejsce – Antoni Nowak, ZSP w Rudnikach
III miejsce – Lena Kuliś, ZSP nr 1w Rędzinach
III miejsce – Dawid Lasak ZSP nr 2 w Rędzinach
Kategoria dzieci 5 letnich:
I miejsce – Kinga Liberda, ZSP nr 2w Rędzinach
II miejsce – Wiktoria Knapik ZSP w Kościelcu
III miejsce - Alicja Pietrzykowska, ZSP w Rudnikach
III miejsce - Maksymilian Łysakowski, ZSP w Rudnikach
Kategoria dzieci 6 letnich:
I miejsce – Alan Organa, ZSP nr 1 w Rędzinach
II miejsce – Oliwier Dondela, ZSP nr 2 w Rędzinach
II miejsce – Paweł Błaszczyk, ZSP nr 2 w Rędzinach
III miejsce - Blanka Halbiniak, ZSP w Rudnikach
Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy laureatom. Nagrodzone prace plastyczne znajdują się na wystawie w holu przedszkola. Zdjęcia kwiatków w galerii.
Archiwum Aktualności