Walentynki to dobra okazja do okazywania sobie uczuć, obdarowywania bliskich uśmiechem i drobnymi upominkami. W grupie Starszaki dzieci przygotowywały się do tego święta kilka dni wykonując kartki walentynkowe i rysunki dla osób najbliższych. Piątek upłynął nam na zabawach ruchowych, integracyjnych, muzykowaniu oraz na okazywaniu sobie sympatii i przyjaźni. Słodkim zakończeniem tego dnia był lizak w kształcie serca.
Walentynki w Starszakach
- 3
Brawo!
Ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu
z zakresu bezpiecznego i przepisowego zachowania na drogach
pn. "Bezpiecznie i przepisowo"
organizowanego przez Cemex Polska Sp. z o.o.
ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY im. Jana Pawła II w Rudnikach
MIEJSCE I
KLASA VI B za przygotowanie filmu.
SZKOŁA PODSTAWOWA im. Marii Konopnickiej w Koninie
MIEJSCE I
KLASA I za przygotowanie prezentacji.
Ponadto Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie prezentacji przygotowanej przez klasę VI A z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Pawła II w Rudnikach
Do konkursu przystąpiły:
- z ZSP Rudniki klasy: V, IV A, VI A, VI B.
- z SP Konin klasy: I, VIII /dwie prace/.
Cemex Polska Sp. z o.o. przekazuje wielkie podziękowania dla wszystkich Uczniów i Uczennic uczestniczących w przygotowaniu prac, Kadrze Nauczycielskiej oraz Dyrekcji Szkół za zaangażowanie i udział w konkursie.
Gratulujemy zwycięzcom ! :)
Wręczenie dyplomów i nagród planowane jest w lutym br.
1%
Dziękujemy!
Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za kolejny okres rozliczeniowy 1%. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o naszym Zespole rozliczając Pity za 2019 rok.Dotychczas zebraliśmy:
rok 2016 – 1 000,00 zł
rok 2017 – 1 818,19 zł
rok 2018 – 2 294,37 zł
rok 2019 – 1 789,11 zł
Darując 1% swojego podatku w zeznaniu podatkowym w poszczególnych PIT-ach, należy po111.jpgdać numer: „KRS 0000270261″, a w rubryce dodatkowej „Cel szczegółowy” umieścić dopisek „ZSP W RUDNIKACH 8045”.Szczegóły działania fundacji na stronie: www.mlodzi-mlodym.pl. Fundacja zobowiązuje się przekazać 75% zebranej kwoty na potrzeby naszej placówki.
Brawo nasi uczniowie!
Pierwszy semestr roku szkolnego 2020/ 2021 obfitował we wszelakie konkursy, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do zapoznania się ze wspaniałymi wynikami pracy naszych uczniów.
Powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Archiwum Państwowe w Częstochowie: Moje Rodzinne Drzewo Genealogiczne- I miejsce Wiktoria Rozenberg kl. I
I Powiatowy Konkurs plastyczno-poetycki „Mój Przyjaciel Pies”
wyróżnienie Wiktoria Rozenberg kl. I
XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Świat Malowany Plasteliną „Mój wymarzony prezent”.
kategoria klas I- III - III miejsce Emilia Kołdon kl. III,
kategoria klas IV- VIII I miejsce Leonard Jureczko kl. VIIa
wyróżnienie Rafał Łuszcz z grupy ŚredniakówWojewódzki Konkurs Literacki „Świąteczne marzenia”
II miejsce - Bartosz Kołdon kl. VIAGminnym Konkurs Fotograficznym pt. „Uchwyć rędzińską jesień”
kategoria kl. I- III
I miejsce Emilia Kołdon kl. III
II miejsce Maksymilian Łysakowski kl. I
kategoria kl. IV- VIII
I miejsce Aleksander Lis kl. VIIA
wyróżnienie Jakub Łysakowski kl. VIBWojewódzki Konkurs Przedmiotowy z historii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego
III etap Aleksander Lis kl. VIIA oraz Maja Sojda kl. VIAPowiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej chłopców
I miejsce drużyna w składzie: Wiktor Powiertowski, Damian Król, Dawid Piestrzyński, Damian Nocuń, Brajan Korbut, Leonard Jureczko, Natan Binek, Szymon Monkiewicz (klasa VIIA)Powiatowe Igrzyska młodzieży w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt Kamienica Polska II miejsce Huras Justyna kl. VIIB, Zuzanna Kapica kl. VIIB, Amelia Musiał kl. VIB, Nicole Lisiecka kl. V, Maja Gęśla kl. V, Adam Błędowski kl. IV, Seweryn Gąciarek kl. IV, Krzysztof Jagusiak kl. IV
Finał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców, Radlin IV miejsce Wiktor Powiertowski, Damian Król, Dawid Piestrzyński, Damian Nocuń, Brajan Korbut, Leonard Jureczko, Natan Binek, Szymon Monkiewicz (klasa VIIA)
Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć!
Rekrutacja do szkoły podstawowej
Czas karnawału
Czas karnawału to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego. Jest to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym wydarzeniem jest Bal Karnawałowy. W tym roku w grupie Starszaki bal odbył się w piątek 29 stycznia. Udekorowana sala przedszkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, spiker-menów, wojowników oraz innych barwnych postaci z bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci mogły pobawić się i potańczyć w dowolnym stylu. Przeprowadzono również kilka tanecznych zabaw i konkursów. Wspólnie spędzony czas przyniósł przedszkolakom wiele radości. Z niecierpliwością wszyscy czekamy do przyszłego roku.
22
Ach, cóż to był za bal!
W piątek, 29 stycznia, w grupie Średników odbył się wspaniały bal karnawałowy! Przedszkolaki zamieniły się w urocze wróżki, księżniczki i czarodziejki. W balowej sali pojawili się też policjanci, wojownicy, rycerze i pajacyk. Uroczo prezentowały się również biedroneczki, pszczółki, motylki oraz Różowa Pantera. Nie zabrakło tańców w kółeczkach, w parach, wężyków, „Makareny”, oraz „Kaczuszek”. Przy ulubionych piosenkach wszyscy bawili się znakomicie. Były też konkursy oraz słodki poczęstunek, a zwieńczeniem wspaniałej zabawy były pamiątkowe zdjęcia.
Zapraszamy do przedszkola!
Terminy postępowania rekrutacyjnego
Uwaga ósmoklasiści Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-doszkol #egzamin#egzaminósmoklasisty
Projekt „European Start-Up”
Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach uczestniczyli w projekcie „European Start-Up”, który w latach 2018-2021 realizowany był w naszej szkole w ramach programu Erasmus+. Jego zarys powstał na seminarium kontaktowym w Konstancinie, a partnerzy projektu – uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Chorwacji, Litwy i Polski zdecydowali o wielopłaszczyznowej współpracy.
Nad realizacją projektu pracowało blisko 1500 uczniów, rodziców, osób ze społeczności lokalnych, które były bezpośrednio i pośrednio zaangażowane w działania projektowe oraz cele i zadania programu. Spośród nich 15 uczniów i 10 osób towarzyszących z każdej ze szkół partnerskich wzięło udział w wymianach krótkoterminowych, w których zaangażowanych było 125 uczestników, w tym uczniowie i nauczyciele ze szkół goszczących.
Zespół projektowy w każdej ze szkół składał się z co najmniej 5 nauczycieli. Ich praca była koordynowana i nadzorowana przez osobę kontaktową oraz dyrektora każdej szkoły. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym koordynatorem projektu w pierwszym roku realizacji była mgr Elżbieta. Kowalczyk, a w kolejnych latach mgr Dawid. Krzętowski. W prace projektu zaangażowana była większość nauczycieli zespołu.
Celem programu było podniesienie poziomu umiejętności związanych z przedsiębiorczością, rozwijanie kreatywności uczniów oraz zachęcanie młodzieży do podejmowania różnorodnych inicjatyw, a także efektywne przygotowanie do przyszłego życia zawodowego poprzez rozwój potrzebnych kompetencji. Zadania podejmowane przez młodych ludzi koncentrowały się wokół niezbędnych umiejętności podczas inicjowania kariery zawodowej, takich jak, np. redagowanie CV, listu motywacyjnego, umiejętności poradzenia sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, uruchomienia własnej działalności gospodarczej w Polsce, Portugalii, Chorwacji czy na Litwie. Podjęte działania miały również za zadanie rozwijanie kompetencji cyfrowych i językowych uczestników.
W ramach działań projektowych odbyły się cztery wizyty w krajach partnerskich: w marcu 2019r. w Portugalii, w czerwcu 2019r. w Polsce oraz we wrześniu 2019 r.w Chorwacji. Ostatnia wizyta, zaplanowana na maj 2020, została przełożona na grudzień 2020 (ze względu na pandemię Covid-19) i odbyła się w formie on-line.
Podczas wizyty w Portugalii uczniowie ZS-P w Rudnikach zwiedzili jeden z najstarszych uniwersytetów – Uniwersytet Coimbra, a w Instytucie Pedra Nunes zgłębiali tajniki Inkubatora Przedsiębiorczości. Ponadto wszyscy partnerzy projektu zostali zaproszeni do miejskiej biblioteki na konkurs przedsiębiorczości, podczas którego kreatywni młodzi ludzie prezentowali pomysły na swój własny biznes, a następnie wysłuchali wykładu Pedra Silvy- Santosa „ Jak znaleźć pracę w 30 dni?”
W czerwcu 2019r. partnerzy z Chorwacji, Litwy i Portugalii odwiedzili Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rudnikach, gdzie m.in. zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące rozmowy o pracę oraz technik negocjacyjnych. Efektem ich działań były krótkie filmy, pokazujące przygotowanie i przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.
Ponadto w szkole zostały przeprowadzone zajęcia z uczniami z krajów partnerskich, a goście z Portugalii przygotowali interaktywną grę o swojej ojczyźnie. Odwiedziliśmy również władze samorządowe gminy Rędziny (wcześniej mieliśmy okazję zwiedzić podobny urząd w Portugalii), a wójt gminy - mgr Paweł Militowski oprowadził grupę międzynarodową po Urzędzie Gminy i opowiedział o swojej pracy.
Uczniowie z krajów partnerskich wzięli również udział w grze terenowej w Częstochowie, zwiedzili Jasną Górę, a w kolejnych dniach odwiedzili Wadowice, Kraków i Ogrodzieniec oraz Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie przeszli szlakiem górniczym i poznali od podstaw pracę górnika.
W ramach pracy nad projektem uczestnicy odwiedzili również lokalny zakład produkcyjny, w którym mieli okazję stworzyć własne lizaki, przygotować pizzę oraz dowiedzieć się, jak można założyć firmę.
Podczas „Wieczoru Kultury Polskiej”, na którym obecni byli wszyscy uczniowie, nauczyciele, społeczność oraz władze lokalne, kraje partnerskie miały możliwość zetknięcia się z polską kulturą, a szkoła w Rudnikach mogła zaprezentować swoją pracę.Kolejna wizyta odbyła się we wrześniu 2019 r. w Chorwacji. Uczestnicy projektu zwiedzili Split ze słynnym Pałacem Dioklecjana oraz inne znane miejsca w tym mieście, zaprezentowane podczas gry terenowej przygotowanej przez chorwackich partnerów. Młodzież miała okazję zobaczyć stare miasto w Dubrovniku, które w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz Park Narodowy w Krka, Szybeniku i Primostenie. W ramach integracji uczniowie nauczyli się grać w grę plażową Picigin, która znana jest tylko w Chorwacji. Mieli także okazję poznać chorwacką kulturę i tradycje podczas zorganizowanego przez gospodarzy wieczoru kultury.
W ramach pracy nad projektem uczestnicy byli gośćmi Wydziału Ekonomii, Biznesu i Turystyki na Uniwersytecie w Splicie. Studenci V roku i wykładowcy prezentowali pomysły na biznes, które są wspierane przez Studencki Inkubator Przedsiębiorczości. Zostały tam również zorganizowane warsztaty "Od pomysłu do biznesplanu". Uczniowie pracowali w międzynarodowych mieszanych grupach i zaprezentowali swoje pomysły na działalność.
Partnerzy projektu zostali ponadto zaproszeni do Chorwackiej Izby Przemysłowo - Handlowej, która pomaga rozwijać się młodym przedsiębiorcom. W szkole przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie wykonywali lawendowe pamiątki z Chorwacji dla swoich bliskich.
Ze względu na pandemię Covid-19 ostatnie działania projektowe odbywały się on-line, poprzez platformy TwinSpace oraz ZOOM, portale społecznościowe i stronę European Start-Up. Koordynatorzy i nauczyciele szkół partnerskich omawiali bieżące prace na Skypie.
Dzięki łączom internetowym 14.12.2020 – 18.12.2020 odbyła się wizyta on-line na Litwie. Szkoła litewska - gospodarz spotkania - zaprezentowała zebranym film o Litwie, mieście Alytus oraz szkole w Likiskiskeliai. Przygotowano pokazy multimedialne dotyczące biznesu, jego efektywności, sposobów przygotowania prezentacji. Wyświetlane były przykłady dobrych praktyk biznesowych. Ponadto każdy z krajów zebrał informacje i pokazał przykłady działalności związanej z przedsiębiorczością - uczniowie chorwaccy zaprezentowali biznes społecznie odpowiedzialny- fabrykę czekolady ze Splitu, uczniowie portugalscy skupili się na działalności związanej z produkcją czystej energii, a uczniowie polscy podzielili się informacjami na temat ich własnego „małego przedsiębiorstwa”, czyli sklepiku szkolnego.
Uczniowie brali również udział w warsztatach - w kolejnych dniach zostali podzieleni na grupy, w których przygotowywali produkt przyszłości, opracowywali pomysł na swój biznes, analizowali rynek, konkurencyjność, tworzyli projekt i prototyp, a także pracowali nad prezentacją i przedstawieniem pomysłu na biznes potencjalnym inwestorom.
Na koniec prezentowali wszystkim zebranym efekty swojej pracy – dzięki mobilności on-line okazję do obejrzenia i ocenienia projektów biznesowych miało więcej uczniów i nauczycieli z każdej ze szkół, dołączyli uczniowie, którzy wcześniej nie mieli możliwości obserwowania działań projektowych – dzięki platformie ZOOM stało się to możliwe.
Projekt European Start Up kończy się w lutym 2021.
Opinie młodzieży z naszej szkoły uczestniczącej w projekcie:
Oliwia (14lat): ,,Bardzo podobały mi się zajęcia dotyczące naszych pomysłów na biznes, uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, a następnie prezentowali je, wyjaśniając, na czym mają polegać te przedsięwzięcia”.
Ania (14 lat): ,,Wyjazd do Chorwacji, który odbył się w ramach projektu „European Start Up”, był ekscytującym doświadczeniem. Uświadomił mi, jak ważny jest w moim życiu język obcy- język angielski. Myślę też, że poprawiłam swoje umiejętności językowe. Najbardziej podobało mi się stare miasto w Dubrowniku”.
Klara(13 lat): ,,Wymiana w ramach programu Erasmus w Chorwacji była jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Pokazała mi, jak bardzo angielski jest ważny w naszym życiu - bez języka obcego nie komunikowalibyśmy się z ludźmi z innych krajów, mielibyśmy problemy z założeniem własnej firmy i po prostu nie wiedzielibyśmy, jak zapytać o drogę. Spotkałam tak wielu niesamowitych ludzi. W środę odbyły się warsztaty, na których musieliśmy przygotować plan biznesowy - moja grupa miała pomysł na skaner - aplikację na pieniądze. Wieczorem został zorganizowany Chorwacki Wieczór Kultury, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o zwyczajach i tradycjach tego kraju, a także nauczyliśmy się chorwackiego tańca narodowego. Po części oficjalnej zorganizowano dyskotekę dla wszystkich uczestników projektu oraz uczniów szkoły ze Splitu, z którą współpracowaliśmy - dobrze się bawiliśmy - cały czas tańczyliśmy, śmialiśmy się i rozmawialiśmy po angielsku. Ostatniego dnia, po niesamowitej wycieczce do Parku Narodowego Krka, wszyscy uczniowie udali się na plażę, gdzie spędziliśmy razem naprawdę niesamowity czas.
Myślę, że jeśli będę miała okazję wziąć udział w innym projekcie Erasmus, zrobię wszystko co w mojej mocy, aby to zrobić. Wymiana w ramach Erasmusa była dla mnie niesamowitym doświadczeniem i szansą na nauczenie się czegoś nowego - o biznesie, o kulturze innych krajów. Bardzo mi się to podobało i będę miło wspominać ten czas”.,,European Start-Up’’ otworzył uczestnikom nowe horyzonty, pozwolił spojrzeć szerzej na świat i dowiedzieć się więcej o kulturze europejskich krajów. Projekt umożliwił współpracę międzynarodową, dzięki której uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe i społeczne, mogli wykazać się przedsiębiorczością, dociekliwością oraz chęcią zgłębiania wiedzy, szczególnie w obrębie biznesu. Dzięki programowi młodzież odkrywała i trenowała przydatne w dorosłym życiu umiejętności, poszerzała swoją wiedzę o nowoczesnym rynku pracy oraz integrowała się z zagranicznymi kolegami, dając początek niezapomnianym wspomnieniom.
13
Święto Babci i Dziadka w grupie Średniaków
Tradycyjnie, jak co roku, przedszkolaki przygotowywały się do niepowtarzalnego Święta jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Ze względu na sytuację epidemii, w tym roku obchody tego wyjątkowego dnia przybrały jednak nieco inną formę. Dziadkowie nie mogli przybyć do naszego przedszkola, by obejrzeć występy swoich ukochanych wnuków, jednak Średniaki przygotowały dla Nich wyjątkową niespodziankę – wyrecytowały wierszyk, zaśpiewały piosenkę oraz przygotowały laurki z życzeniami i własnoręcznie wykonane upominki – ,,Czarodziejskie serduszka”. Wszystkie ich starania ukochane Babcie i ukochani Dziadkowie mogli obejrzeć na nagraniach, które wychowawczynie zamieściły na szkolnej stronie Facebook. Przedszkolaki włożyły całe swoje serce w przygotowanie występu oraz upominków. Mamy nadzieję, że Wszystkim Babciom i Dziadkom te niespodzianki umiliły ten trudny czas. Życzymy Wam dużo zdrowia, oraz radości i siły na kolejne lata.
Mistrzowie bezpieczeństwa" zmiana terminu składania prac
Cemex Polska Sp. z o.o. serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie z zakresu bezpiecznego i przepisowego zachowania na drogach, który zostanie przeprowadzony w placówkach edukacyjnych, tj. ZSP w Rudnikach oraz SP Konin w terminie od dnia 10.12.2020 - 02.02.2021r.
- Organizatorem konkursu jest CEMEX Polska Sp. z o.o.
- Konkurs realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego Cemex „Mistrzowie bezpieczeństwa”.
- Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez uczniów/uczennice:
a. filmiku (za pomocą telefonu komórkowego – trwającego nie dłużej niż 3 minuty) lub
b. innej formy „multimedialnej", np. zrobienie zdjęcia, stworzenie ze zdjęć historyjki lub
c. wykonanie prezentacji o charakterze edukacyjnym (nie przekraczającym 10-15 slajdów).
- Temat konkursu: „Bezpiecznie i przepisowo”. Tematyka prac: przedstawienie zidentyfikowanych zagrożeń - zagrożeń w domu, szkole, na podwórku, w drodze do i ze szkoły oraz sposoby wyeliminowania w/w niebezpieczeństw.
- Organizatorzy rekomendują przeprowadzenie konkursu, w którym udział będą brały całe klasy.
- Każda klasa może przesłać tylko jedną pracę konkursową.
-
Termin składania prac konkursowych został wydłużony do dnia 02. lutego 2021r.
- Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 04.02.2021r.
Prace oraz pytania dotyczące konkursu należy wysyłać w formie elektronicznej na adres made@madegroup.com.pl.
Szczegóły konkursu dostępne są w Regulaminie konkursu, klauzula RODO
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa - Cemex Polska Sp. z o.o.
Klocki LEGO
Klocki LEGO rządzą!
Powstaje NOWA Grupa 3 w godz. 15:15 – 16:15 - są wolne miejsca
Zapisy dla dzieci z klas od 1 do 4.
Już dziś możesz zapisać swoje dziecko dzwoniąc na numer tel. 537 477 885SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W NOWEJ GRUPIE NA GODZ. 15:15!
Dyżur psychologa
Począwszy od 18 stycznia 2021 roku w punkcie konsultacyjnym w budynku Centrum Usług Społecznościowych (dotychczasowa siedziba przedszkola przy ul. Wolności 126) na pierwszym piętrze dyżurować będzie Pani psycholog Joanna Śliwińska. Dyżur psychologa będzie w środy w godz. 8.00- 11.00 i w piątki w godz. 16.00- 19.00
#SzczepimySię
Czy szczepionki są bezpieczne? Czy szczepienia mogą pomóc uniknąć następstw choroby? Co wiemy na temat szczepionek? Dlaczego są tak ważne w walce z koronawirusem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielają eksperci, lekarze, wirusolodzy, epidemiolodzy. To ważne, aby mieć dostęp do rzetelnych informacji. Dlatego w ramach kampanii #SzczepimySię przygotowano cykl filmów z udziałem naukowców na temat szczepień. Zapraszamy do oglądania!
Więcej informacji dot. kampanii "Szczepimy się" można uzyskać nastronie internetowej; gov.pl/szczepimysie
MOGĘ! Zatrzymać SMOG- Przedszkolaku złap oddech"
Nasze przedszkole otrzymało pomoc rzeczową w postaci dwóch oczyszczaczy powietrza, które zgłosiło chęć udziału w kampanii "Mogę ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech" i dokonało zgłoszenia zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie.
Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa śląskiego w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech”- II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.
Są jeszcze wolne miejsca
EDUKIDO powiat częstochowski serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia kreatywne z klockami LEGO®, które będą odbywać się w naszym Zespole.
ZAJĘCIA REGULARNE odbywać się będą:
W każdy wtorek od 19.01.2021
- Grupa 1 w godz. 12:45 – 13:45
- Grupa 2 w godz. 14:00 – 14:45Zapisy dla dzieci z klas od 1 do 4. Już dziś możesz zapisać swoje dziecko dzwoniąc na numer tel. 537 477 885
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW! SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W GRUPACH!!
Gwarantujemy rozwój Twojego dziecka poprzez zabawę klockami LEGO® w oparciu o nasz autorski program zajęć, pomagający dzieciom poznawać świat i rozwijać wyobraźnię, poprzez edukację i zabawę
Więcej informacji o naszych zajęciach EDUKIDO znajdziecie na stronie: https://edukido.com.pl/
Opis naszego oddziału znajduje się na pod-stronie: https://edukido.com.pl/oddzial/powiat-czestochowski/ oraz na funpage'u: https://www.facebook.com/edukidoczestochowski/
📧 czestochowski@edukido.com.pl
Ważna informacja
Drodzy rodzice!
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I- III naszej szkoły wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV- VIII szkół podstawowych, nadal będą się uczyć zdalnie.
Na terenie placówki obowiązują nadal przyjęte we wrześniu 2020 roku „Procedury bezpieczeństwa na terenie ZS- P w Rudnikach w związku z epidemią COVID -19”. Szczegółowe informacje dla poszczególnych klas otrzymają Państwo od wychowawców klas za pośrednictwem e- dziennika lub innych technik komunikacji na odległość. Poniżej przedstawiamy ZMIANY dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach Opracowane na podstawie Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych.- Obowiązuje ogólna zasada – każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Każda z klas przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
- Ustalony zostanie indywidualny harmonogram/ plan dnia dla danej klasy, uwzgledniający, m.in.:
- godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły,
- korzystania z przerw,
- korzystania ze stołówki szkolnej,
- korzystania ze świetlicy szkolnej. - Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Zajęcia świetlicowe odbywać się będą w świetlicy szkolnej, w grupach uczniów z danej klasy.
Dziękujemy za wyrozumiałość jak i cierpliwość w tym specyficznym i wyjątkowo wymagającym czasie życzymy zdrowia i siły.
Dyrekcja ZS-P w Rudnikach
Dziękujemy!
Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za kolejny okres rozliczeniowy 1%. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o naszym Zespole rozliczając Pity za 2019 rok.
Dotychczas zebraliśmy:
rok 2016 – 1 000,00 zł
rok 2017 – 1 818,19 zł
rok 2018 – 2 294,37 zł
rok 2019 – 1 789,11 zł
Darując 1% swojego podatku w zeznaniu podatkowym w poszczególnych PIT-ach, należy podać numer: „KRS 0000270261″, a w rubryce dodatkowej „Cel szczegółowy” umieścić dopisek „ZSP W RUDNIKACH 8045”.
Szczegóły działania fundacji na stronie: www.mlodzi-mlodym.pl.
Fundacja zobowiązuje się przekazać 75% zebranej kwoty na potrzeby naszej placówki.
Pomoc psychologiczno- pedagogiczna
Przypominamy, że w okresie ferii zimowych 2021 Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna pracuje bez ograniczeń, udzielając bezpłatnego wsparcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom wformie:
- porad i konsultacji dotyczących trudności wychowawczych iemocjonalnych,
- terapii: psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej,
- działalność interwencyjnych w ramach interwencji kryzysowej,
- diagnostyki specjalistycznej (psychologicznej, pedagogicznej,logopedycznej).
Zapraszamy do kontaktu zarówno w formie stacjonarnej, jak również zdalnej
(teleporad). Udzielanie bezpośredniej pomocypsychologiczno- pedagogicznej odbywa się w naszej placówce z zachowaniem procedur bezpieczeństwa obowiązujących w stanie epidemiiSARS-CoV-2 (szczegółowe informacje dot.procedur bezpieczeństwaznajdują się na naszej stronie internetowej).
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej poradni ..:: PPP-P Częstochowa, Tkacka 5 ::.. (czestochowa.powiat.pl)
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie