Gmina Rędziny podpisała porozumienie ze stomatologiem z terenu naszej gminy. Uczniowie będą mogli korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej. Zgody na korzystanie w/ w usług do odbioru w sekretariacie Zespołu. Szczegóły dotyczące porozumienia znajdują się w załaczniku porozumienie_stomatologiczne.pdf.
Porozumienie stomatologiczne
Andrzejki
W piątkowy andrzejkowy wieczór uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Świetna muzyka, doborowe towarzystwo, gry i zabawy sprawiły, że czas upłynął bardzo szybko.
TURNIEJ O PUCHAR ANTKA CWANIAKA
Tradycyjnie w listopadzie Radosne Ogniki wzięły udział w Marynarskim Turnieju o Puchar Antka Cwaniaka, który odbył się w Janowie. Zuchy dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem walczyły w różnorodnych konkurencjach, śpiewały szanty i doskonale się bawiły, aktywnie spędzając czas z innymi gromadami Hufca ZHP Częstochowa.
Nasze przedszkolaki laureatami konkursu patriotycznego „Rędziny – Moja Mała Ojczyzna”
Na przełomie października i listopada przedszkole w ZSP nr 2 w Rędzinach zorganizowało dla wszystkich przedszkolaków z terenu całej gminy konkurs o charakterze patriotycznym pt. „Rędziny-Moja Mała Ojczyzna”. Celem konkursu było rozbudzanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz ukazanie młodemu pokoleniu wartości historycznych i piękna swojego regionu. Nasze przedszkolaki również wykonały piękne prace konkursowe. Ich pomysłowość i wysiłek został doceniony przez komisję konkursową.
Kornel Sikorski z grupy Maluchów zajął I miejsce w kategorii 3 – latków, a Zuzia Ratoń z grupy Maluchów - I miejsce w kategorii 4 – laków. Natalia Nowak z grupy Średniaków zajęła II miejsce w kategorii 5 – latków, a Alicja Pietrzykowska II miejsce w kategorii 6- latków. Serdecznie gratulujemy!
Światowy Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek, 25 listopada, wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Na początek wspólnego świętowania dzieci dowiedziały się o historii pluszowego misia i zatańczyły z misiami wspólny taniec, a następnie odgadywały misiowe zagadki. Później była ,,Karuzela dla misiów” w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" oraz zabawa ,,Misiowe figurki”. Następnie przedstawiciele każdej z grup wykonali portret pluszowego misia, wyklejając kontur misia kawałkami bibuły. Na zakończenie dzieci obejrzały film animowany ,,Miś Uszatek”, otrzymały słodkie co nieco i pozowały do zdjęć w misiowej foto-budce. Mamy nadzieję, że to wielkie, misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.
Noc w bibliotece
Dzień 15 listopada 2019r. był dla uczniów klas III- V naszej szkoły szczególny, ponieważ mieli niepowtarzalną okazję spać poza domem, a dokładnie w Gminnej Bibliotece w Rędzinach. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy wybiła godzina 19.00 i w tym momencie wszystko się zaczęło. Temat imprezy brzmiał „Detektywi”, dlatego zorganizowano spotkanie z prawdziwym detektywem, który zdradził wiele tajemnic związanych ze swoim zawodem.
Uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz w grze terenowej. Organizatorzy zapewnili dzieciom ciekawe gry i zabawy. Podsumowaniem wieczoru było czytanie ksążek, a następnie obejrzenie filmu na dużym ekranie. Ta noc z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy obiecali, że będą stałymi gośćmi w bibliotekach znajdujących się na terenie naszej gminy i nie tylko.
Ślubowanie pierwszoklasistów
15.11.2019 roku w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość - ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Pan Dyrektor Dawid Krzętowski dokonał uroczystego pasowania na ucznia, dotykając każdego z nich symbolicznym ołówkiem.
Uczniowie otrzymali niespodzianki od Dyrekcji szkoły, Pana Wójta Pawła Militowskiego oraz od kolegów i koleżanek z klasy II i III. Dumni rodzice podarowali im rożki wypełnione słodyczami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Powiatowy Konkurs Recytatorski
Klara Gwiazda- Fluks uczennica klasy VIII zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Poetyckie Krajobrazy" pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego oraz Prezesa Rady Głównej Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich poświęconym twórczości poetów Częstochowy i regionu częstochowskiego. Klara, przygotowana przez panią Igę Długoszewską- Zawadzką, oczarowała jury mistrzowską interpretacją wiersza Irit Amiel ,,Planetka”, świetną dykcją, znakomitą emisją głosu. W tej recytacji uczennica w niezwykle wzruszający sposób oddała nastrój utworu, który mówi o postawie współczesnego człowieka wobec kataklizmów. Wiersz porusza również kwestię moralnej odpowiedzialności wobec nieodwracalnych zmian klimatycznych.
Spotkanie recytatorów poświęcone twórczości poetów związanych z Częstochową i regionem częstochowskim odbyło się 24 października 2019 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.
Konkurs adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z miasta Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego zorganizowała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski oraz Pani Danuta Brzezińska, Prezes Rady Głównej Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Gościem konkursu był Pan Janusz Krakowian – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu reprezentujący Starostę Częstochowskiego.
Mottem konkursu były słowa Tadeusza Gierymskiego „[***] każdy ma w sobie cichą prawdę”.
Celem konkursu było upamiętnienie twórczości poetów związanych z Częstochową i regionem, popularyzacja ich dorobku artystycznego, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży, upowszechnianie kultury języka polskiego, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, wzbudzenie zainteresowania poezją polską oraz krzewienie kultury żywego słowa.W tegorocznej dziewiątej edycji udział wzięło 16 uczniów z Częstochowy i powiatu częstochowskiego (8 uczniów z Częstochowy i 8 uczniów z powiatu częstochowskiego). Recytatorzy prezentowali jeden z wybranych przez siebie utworów napisanych przez poetów regionu częstochowskiego: Elżbietę Cichlę- Czarniawską, Arkadiusza Franię, Jerzego Lieberta, Barbarę Łągiewkę, Ludmiłę Marjańską, Ryszarda Sidorkiewicza „Sidora”, Irit Amiel (ur. Irena Librowicz), Elżbietę Jeziorowską- Wróbel. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostę Częstochowskiego.
Spektakl muzyczny ,,Cudowna lampa Aladyna”
W czwartek, 14 listopada, przedszkolaki oraz uczniowie klas 1- 3 udali się do Akademickiego Centrum Kultury Politechnik w Częstochowie na spektakl muzyczny pt. „Cudowna lampa Aladyna”. Piękna opowieść ukazana w musicalu wprowadziła naszych małych widzów w zaczarowany świat baśni. Taniec, piosenki oraz barwne stroje i piękna scenografia spowodowały, że wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i na koniec nagrodziły aktorów gromkimi oklaskami.
Projekt "Nadzieja, Zwycięstwo"
Nasza szkoła zaangażowana była w projekt "Nadzieja, Zwycięstwo", który rozpoczął się w czerwcu b.r. Jego celem było przypomnienie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski ze szczególnym akcentem na wizytę w Częstochowie (04-06.06.1979r), oraz jej wpływ na późniejsze przemiany dokonujące się w naszej Ojczyźnie.
7 listopada odbył się ostatni etap projektu - polegał on na uczestnictwie w rekonstrukcji protestu robotników w klubie "Ikar" Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Do wydarzeń tych doszło w dniach 11-19 listopada 1980 roku. Przyczyną strajku było wprowadzenie przez wojewodę częstochowskiego Mirosława Wierzbickiego stanu wyjątkowego w województwie. Protest ten zakończył się sukcesem i realizacją zgłoszonych postulatów. Jest to istotny, choć mało znany wątek naszej historii. W tym etapie projektu, naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII - Nikola Pyka oraz Julia Krogulec, szkolnym koordynatorem projektu była p. Marlena Plewa.
Pasowanie na przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolakaW środę, 13 listopada, odbyła się w naszym przedszkolu długo wyczekiwana przez maluszki uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. W obecności pana dyrektora Dawida Krzętowskiego, pani wicedyrektor Katarzyny Roszczuk oraz rodziców, dziadków i rodzeństwa maluszki zaprezentowały przygotowane na tę uroczystość wierszyki i piosenki oraz taniec. Pomimo wielu emocji najmłodsze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przedstawiły przygotowany repertuar i otrzymały od widowni gromkie oklaski. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą grzecznymi przedszkolakami, po którym pan dyrektor za pomocą magicznej kredki dokonał pasowania na przedszkolaka. Każdy mianowany przedszkolak na pamiątkę pasowania otrzymał dyplom, książeczkę, medal oraz rożek obfitości. Były też wspólne zdjęcia, a na zakończenie pyszny tort. Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości :)
Przedszkolaki świętują Niepodległość Polski
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny - Święto Niepodległości. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Cała społeczność przedszkolna wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Roszczuk odśpiewała hymn Polski. Następnie odbyła się pogadanka na temat tego ważnego święta. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych zabawach i aktywnościach. Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych i wydarzeń historycznych związanych ze Świętem Niepodległości, poznały kontur Polski na mapie oraz stolicę kraju. Każda grupa wykonała także prace plastyczną, przestawiającą symbole narodowe. Uroczystość ta była jedną z pierwszych lekcji historii w życiu przedszkolaków, która na pewno zasieje w ich serduszkach ziarenko patriotyzmu.
Zapraszamy!
Dzień patrona szkoły
Tegoroczny Dzień Patrona związany był ze zwiedzaniem Jasnej Góry oraz niezwykłej multimedialnej ekspozycji.
Jan Paweł II całe życie kroczył śladami Mistrza z Nazaretu, uczniowie klas IV-VIII zwiedzając wystawę również podążali "Śladami Jezusa". Ta interaktywna podróż przybliżyła nam realia świata sprzed 2000 lat i ukazała poruszające fakty z ostatnich chwil życia Zbawiciela - od modlitwy w Ogrójcu po zmartwychwstanie. Zwiedzającym poszczególne sale towarzyszyły animacje komputerowe, repliki eksponatów poruszająca muzyka oraz głos narratora, którym był aktor Piotr Fronczewski. Jest to pierwsza w Polsce wystawa, która przybliża historię Jezusa w tak nowoczesny sposób - łącząc edukację z ewangelizacją.
Na stronie wystawy można natknąć się na takie oto słowa zachęty: Odwiedzisz miejsca, w których dokonała się śmierć i zmartwychwstanie Jezusa…
Zobaczysz to, co pozostało po tych wydarzeniach…Poznasz historię ludzi, dzięki którymdo dziś istnieje bazylika Bożego Grobu…To będzie Twoja pielgrzymkaśladami Jezusa…
Żywa lekcja historii
18.10.2019 roku klasy 7 i 8 wzięły udział w wycieczce do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu - Brzezince. Podczas żywej lekcji historii uczniowie przekonali się jak okrutny był człowiek dla drugiego człowieka i jaki zgotował mu los.
1
XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.
10 października, grupa uczennic z klasy VIA oraz VA wzięła udział w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Hasłem spotkania były słowa Jezusa "Wstańcie, chodźmy!". Po przybyciu na miejsce udałyśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu na chwilę osobistej modlitwy. O godzinie 11:00 na błoniach rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, przewodniczył jej duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – biskup radomski Henryk Tomasik. Po mszy odczytany został akt zawierzenia wszystkich szkół im. Jana Pawła II opiece Matki Bożej Królowej Polski. Coroczna pielgrzymka szkół noszących imię Jana Pawła II ma wielkie znaczenie duchowe oraz społeczne - jest to możliwość spotkania uczniów, opiekunów, dyrektorów szkół z całej Polski.
Erasmus+ w Grecji
W dniach 29.09.-05.10., w Grecji odbyła się międzynarodowa wymiana realizowana w ramach projektu Erasmus+. Uczestniczyło w niej czworo uczniów naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Lis oraz p. Marleny Plewy. Spotkanie pod hasłem "My Future in Europe", odbyło się w miejscowości Karditsa, wzięli w nim udział przedstawiciele szkół z Niemiec, Estonii, Grecji i Polski.
Pierwszego dnia, zostaliśmy uroczyście przywitani przez Dyrektora miejscowej szkoły - Sokratisa Pappasa, po czym uczniowie szkoły muzycznej urzekli nas koncertem greckiej muzyki ludowej oraz pokazem tradycyjnych tańców. Następnie, w sali konferencyjnej nastąpiła prezentacja szkół partnerskich i systemów edukacyjnych poszczególnych krajów, a także warsztaty dotyczące przyszłości młodych pokoleń w Europie. Kolejne dni upłynęły nam na zwiedzaniu greckich ośrodków przemysłowych oraz kulturalnych. Mieliśmy okazję podziwiać antyczne ruiny w Delfach, które wpisane są na światową listę UNESCO, a także słynne tradycyjne greckie miasteczko Arachowa. Udaliśmy się również do Kalambaki - miejscowości słynącej z niezwykłych skalnych formacji o nazwie Meteory. W tym malowniczym miejscu, na szczytach gór mieszczą się klasztory prawosławne - był to niezapomniany widok, który zapierał dech w piersi.
Mieliśmy także okazję zobaczyć przetwórnię żywności, bawełny, centrum robotyki i fabrykę produktów mlecznych,
Ostatni dzień naszego pobytu w Grecji spędziliśmy w miejscowości Karditsa, zwiedzając muzeum archeologiczne, galerię sztuki oraz prawosławny kościół. Zostaliśmy także zaproszeni przez władze miasta do Ratusza. Wizyta zakończyła się podsumowaniem projektu oraz uroczystą kolacją.
Erasmus +
Uczniowie naszej szkoły pracują w projekcie Erasmus + "European Start-Up". Na początku roku szkolnego (22.09 - 28.09) udaliśmy się do Chorwacji. Mieliśmy okazję zwiedzić Split ze słynnym pałacem Dioklecjana i spacerować Promenadą Riva. Wzięliśmy udział w grze terenowej - "słynne miejsca w Splicie". Koledzy nauczyli nas grać w grę plażową Picigin - znaną tylko tutaj. Zwiedziliśmy Dubrownik - stare miasto , które w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Byliśmy gośćmi Wydziału Ekonomii, Biznesu i Turystyki na Uniwersytecie w Splicie. Studenci V roku i starsi prezentowali pomysły na biznes, które są wspierane przez Studencki Inkubator Przedsiębiorczości. Wzięliśmy udział w warsztatach "Od pomysłu do biznes planu". Uczniowie pracowali w międzynarodowych mieszanych grupach i zaprezentowali swoje biznes plany. Odwiedziliśmy Chorwacką Izbę Przemysłowo - Handlową, która pomaga rozwijać się młodym przedsiębiorcom. Wspięliśmy się na Wzgórze Marjan, gdzie odwiedziliśmy ZOO. Ostatni dzień to wizyta w PN Krka, Szybeniku i Primostenie.
Działania naszych wolontariuszy
Wolontariusze naszej szkoły systematycznie biorą udział w różnego rodzaju akcjach. Włączyli się w pomoc zbiórki maskotek, które zostały przekazane do Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przy ul. Krakowskiej w Częstochowie. W dniu 29 września 2019 r. wolontariuszki naszej szkoły tj.: Julia Kotas, Wiktoria Kabat, Wiktoria Mikke, Karina Mrozik po raz kolejny włączyły się w pomoc podczas VII Gminnego Marszobiegu w Kamieniołomie „Lipówka”. Kolejne działanie to zbiórka książek w ramach akcji „Zaczytane Biblioteki” organizowanej przez Fundację Zaczytani.org. Patronat nad akcją objęła Galeria Jurajska. Pomoże ona w stworzeniu 10 szpitalnych bibliotek m.in. w Częstochowie, Myszkowie i Zawierciu oraz sfinansuje szkolenie 80 wolontariuszy, którzy poprowadzą zajęcia z bajkoterapii na szpitalnych oddziałach dziecięcych. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA OKAZANĄ POMOC I WIELKIE SERCE!!!
ROZSTRZYGNIĘCIE PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU ,,JESIENNY BUKIET "
W październiku, po raz kolejny został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs na ,,Jesienny bukiet”, skierowany do przedszkolaków i ich rodziców. Celem konkursu było rozwijanie twórczej wyobraźni i sprawności manualnych, odkrywanie talentów naszych przedszkolaków i ich rodziców oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Na konkurs dostarczono 12 prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 24 października. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie prace, ponieważ każda z nich była wyjątkowa i pięknie prezentowała uroki jesieni.
Oto lista laureatów:
I miejsce
Malwina Wartacz z rodzicami (gr. Maluchów)
Pola Jędrysik z rodzicami (gr. Średniaków)
Alicja Pietrzykowska z mamą (gr. Starszaków)
Kuba Pietrzak z mamą (gr. Starszaków)
II miejsce
Kornel Sikorski z mamą (gr. Maluchów)
Karina Maciąg z mamą (gr. Średniaków)
Amelka Gala z rodzicami (gr. Średniaków)
Adam Kwasek z mamą (gr. Średniaków)
Kacper Wdowiak z mamą (gr. Starszaków)
III miejsce
Maksymilian Kotas z mamą (gr. Średniaków)
Natalia Rozenberg a z rodzicami (gr. Średniaków)
Antoś Bartosik z mamą i siostrą (gr. Starszaków)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie