Powiatowy konkurs na plakat o tematyce patriotycznej "Wolność i Niepodległość – 1918-2024" rozstrzygnięty. 13 listopada 2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji Powiatowego Konkursu na Plakat o Tematyce Patriotycznej "Wolność i Niepodległość – 1918-2024" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 24 w Częstochowie . Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – do 6 listopada napłynęło kilkadziesiąt prac od uczniów z różnych szkół powiatu. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli w nim sukces. Blanka Halbiniak z klasy VI zdobyła I miejsce za swoją wyjątkową pracę, a Kacper Wdowiak z klasy V zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz piękne przedstawienie wartości patriotycznych w swoich plakatach.
Z życia Zespołu
Brawo!
Dzień Pluszowego Śpiocha🧸🐻🐼🐨👕🩳
25 listopada 2024 r. organizujemy w przedszkolu i szkole Dzień Pluszowego Śpiocha, czyli połączenie Święta Pluszowego Misia oraz Dnia Piżamy. Gorąco zachęcamy, aby tego dnia ubrać się do szkoły/przedszkola w dość niecodzienny strój- właśnie w piżamki, szlafroki- to wszystko na znak solidarności z osobami cierpiącymi na choroby nowotworowe‼️
Dla wielu podopiecznych Fundacji "Gdy Liczy się Czas” zajmującej się wsparciem osób onkologicznych, piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zmieniamy na ten jeden wyjątkowy moment nasze codzienne ubranie w piżamę.
Dodatkowo można we własnym zakresie wpłacić dobrowolną kwotę na konto fundacji, w celu wsparcia terapii i rehabilitacji dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Informacje na plakacie.
W ramach wydarzenia zachęcamy wszystkie przedszkolaki, uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne do udziału w akcji Podaruj pluszaka dla onkodzieciaka. Zbieramy pluszowe misie, które trafią do dzieci w Szpitalach i Hospicjach(szczególnie dzieci z oddziałów onkologicznych). Warunek konieczny- rzeczy muszą być nowe(wymóg sanitarny). Akcja trwa od 8 do 29 listopada 2024 r. Pojemniki na pluszaki znajdują się przy wejściu głównym szkoły(obok świetlicy) oraz w przedszkolu🛌😷💁👕🩳
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole🤍🧡🤍🧡
- 38
W naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się wyjątkowe wydarzenia upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 11 listopada uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na uroczystym apelu, podczas którego wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy o symbolicznej godzinie 11:11. Wydarzeniu towarzyszyły również Dyktanda Niepodległościowe, które były okazją do sprawdzenia znajomości języka polskiego oraz historycznej wiedzy o naszym kraju.
W ciągu całego tygodnia na lekcjach plastyki uczniowie tworzyli prace poświęcone współczesnemu patriotyzmowi, czerpiąc inspirację ze słów Jana Pawła II: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.” Prace uczniów w wyjątkowy sposób wyraziły ich przywiązanie do ojczyzny, pokazując piękno polskiej tradycji, kultury i natury.
Dodatkowo, reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie „Wolność i Niepodległość,” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 24 w Częstochowie. Konkurs ten był doskonałą okazją, by uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę na temat historii Polski i podzielić się swoimi przemyśleniami na temat wolności i patriotyzmu.
Nasze wspaniałe przedszkolaki także z dumą obchodziły Święto Niepodległości poprzez odśpiewanie wspólnie hymnu, zapoznanie z tradycjami oraz krótką historią naszego państwa oraz wykonanie przepięknych flag i biało- czrwonych kokard jako wyraz szacunku i przedszkolnego patriotyzmu tych małych, wielkich serc 🤍❤️
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację i udział w tych wydarzeniach. Wspólnie uczciliśmy ten ważny dzień, oddając hołd naszej ojczyźnie i pokazując, że pamięć o przeszłości oraz miłość do ojczyzny są wciąż żywe wśród młodego pokolenia.
Kampania 19 dni
„Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”
https://podrugie.pl/kampania-19-dni/Przez pierwsze 19 dni listopada trwa ,,Kampania 19 DNI przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci’’, w której działania co roku włączają się różne organizacje i placówki, w tym też szkoły, w całej Polsce i na świecie. Celem inicjatywy jest, między innymi, szerzenie wiedzy na temat problemów związanych z przemocą i agresją, której ofiarami padają dzieci oraz młodzież. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: ,,Ej, to nie jest żart. To jest przemoc!’’.
Jako społeczność szkolna zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest dyskusja oraz edukacja na temat przemocy. W szkole zawisły plakaty przygotowane przez studentkę psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które skłaniają do refleksji nad tematem przemocy, głównie przemocy rówieśniczej. Zachęcamy do zapoznania się treścią, która zwraca uwagę na to, jak ważny jest wzajemny szacunek, wsparcie, a przede wszystkim reagowanie, gdy jest się świadkiem krzywdzenia drugiego człowieka. Kolor plakatów odnosi się do symboliki kampanii - pomarańcz to barwa ostrzegawcza.
Na co dzień wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za budowanie w szkole przestrzeni pełnej wzajemnego zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa. Każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze szkolne środowisko - warto zatem poszerzać swoją świadomość oraz pielęgnować w sobie wrażliwość względem innych - czasami jeden mały gest może zdziałać dużo dobrego, ale także, niestety, wiele złego…
Powiedzmy głośne ,,STOP’’ przemocy!
Nagrody Starosty Częstochowskiego dla uzdolnionych uczniów
6 listopada 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Częstochowie wręczono nagrody uzdolnionym uczniom z powiatu. Wyróżnienia w kategorii nauka otrzymały między innymi Wiktoria Rozenberg oraz Emilia Kołdon, nagrodzone za wysokie wyniki edukacyjne i szczególne osiągnięcia. Te nagrody są częścią programu wsparcia uzdolnionej młodzieży i stanowią wyraz uznania dla wyjątkowych wyników uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz zdobyli czołowe miejsca w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.
Serdeczne gratulacje dla naszych nagrodzonych uczennic, ich rodziców oraz nauczycieli, którzy wspierają młodzież na drodze do ich sukcesów!Nagrody Starosty Częstochowskiego dla... - Powiat Częstochowski | Facebook
2
Spotkanie ze światem teatru
W czwartek 31 października gościliśmy w progach naszej szkoły Teatr Ślosarze z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Młodzi aktorzy przygotowali dla nas wspaniały spektakl ,,Zabawy z Fredrą” w reżyserii Marka Ślosarskiego. Przedstawienie zachwycało zabawną formą, genialną grą aktorską, cudownie kolorowymi kostiumami, dzięki którym XIX-wieczny tekst Fredry stał się bliski dzieciom i młodzieży. Niesamowita energia i prawda przekazu emanujące z tego przedstawienia doskonale współistniały z treścią widowiska, które oparte zostało o kilka utworów mistrza komedii epoki romantyzmu, m.in. ,,Zemstę”, wiersze: ,,Małpa w kąpieli”, ,,Paweł i Gaweł”.
Obsada: MACIEK WALIGÓRSKI, TYMON KOWALCZYK, AMELIA SZLEPER, KINGA GRUCA, AGNIESZKA KOŁODZIEJCZYK, EMILIA SOŁTYSIAK, AGATA SŁABY, JULIA GORGOL. Muzyka: Luigi Boccherini "Minuetto" Operator muzyki: BARTŁOMIEJ WARTA
"Zabawy z Fredrą" 2024 - fantastyczny występ w szkole podstawowej w Rudnikach❤️
58
Akcja "Szkoła Pamięta" 🕯🕯🕯
- 32
31 października br. nasza szkoła wraz z przedszkolem przyłączyły się do akcji MEN Szkoła Pamięta. przedszkolaki oraz uczniowie klas I, II i III wraz z wychowawcami odwiedzili miejsca pamięci związane z historią naszego regionu i społeczności. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem ofiar terroru hitlerowskiego z 11 września 1942 r. w Rudnikach. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o ludziach i wydarzeniach ważnych dla naszej historii. Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania w miejscach pamięci.
To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów oraz przedszkolaków 🕯🕯🕯
Plebiscyt edukacyjny 2024
Trwa wielki Plebiscyt Edukacyjny 2024, który w naszym województwie prowadzi Dziennik Zachodni. Za nami pierwszy tydzień głosowania.
Niezmiernie nam miło, że Pracownicy naszej placówki również zostali nominowani do nagrody. Są to:
w kategorii Nauczyciel klas 0-III: Karolina Kowalczyk i Lidia Sosnowska
w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII: Mariola Bielawska i Monika Kyzioł
w kategorii Nauczyciel przedszkola: Aneta Jastrząbek, Ewa Augustyniak, Marta Krupka i Urszula Anzorge
w kategorii Dyrektor Roku: Magdalena Stoszek
Aktualny ranking głosowania można sprawdzić na www.dziennikzachodni.pl/nauczyciel
Głosujemy na stronie https://liblink.pl/V3wHMTyrLz
Zachęcamy Państwa do udziału w głosowaniu.
Projekt" Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie"🏃🏃⛹️♂️🤾♂️🤾🚵♀️🧗🚴
Aby zachęcić dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej i kształtować podstawowe nawyki ruchowe związane z prawidłową postawą ciała, uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Projekcie " Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie"🏃🏃⛹️♂️🤾♂️🤾🚵♀️🧗🚴
Wizyta w Hula Kula🎳🎱🎊🌐
- 20
Dzisiaj uczniowie z klasy 1 i 2 pojechali do sali zabaw Hula Kula w Rędzinach, gdzie podczas trzygodzinnej zabawy mogli skorzystać z wielu wspanialych atrakcji. Celem wycieczki była integracja dzieci oraz stworzenie im możliwości aktywnego spędzenia czasu. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci bardzo chętnie korzystały również z mini pojazdów oraz dmuchanego zamku. W przerwie między zabawami były tańce z animatorkami oraz nauka gry w kręgle, a także słodki poczęstunek. To był bardzo udany wyjazd😉👍
Wyniki Szkolnego Konkursu ,,Dyniowe cudeńka " 🎃🎃🎃
- 10
Na początku października został ogłoszony konkurs dla uczniów klas 1-3 na najciekawsza pracę przestrzenną z dynią w roli głównej. Na konkurs dostarczono 12 prac. Z przyjemnością i podziwem oglądaliśmy wszystkie oryginalne dynie. Takiej kreatywności możemy Wam tylko pozazdrościć!
Po długich naradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie prace.
Oto lista laureatów:
I MIEJSCE
Alicja Passev - kl 1
Oliwia Kania - kl 1
Michalina Rospondek - kl 1
Hanna Badowska - kl 2
Pola Jędrysik - kl 3.
II MIEJSCE
Gabriel Kołodziejczyk- kl 2
Antoni Nowak- kl 3Kaja Rozpędek - kl 3
Zuzanna Ratoń - kl 3.
III MIEJSCE
Aleksander Gala kl 1 i Amelia Gala - kl 3
Bartek Kot - kl 2
Kornel Sikorski- kl 2.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie🎃🎃🎃
Warto czytać :-)
W ramach realizowanego w naszej szkole programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025” – Priorytet 3 stworzyliśmy dla naszych uczniów Kącik Czytelniczy. Mamy nadzieję poprzez ciekawą aranżację tego miejsca, zachęcić uczniów do czytelnictwa, aby częściej sięgali po książki i z pasją oddawali się ich lekturze. Kącik czytelniczy oparty jest na idei bookcrossingu, czyli dzielenia się książkami już przeczytanymi z innymi dziećmi oraz pracownikami naszej szkoły. Dlatego zachęcamy gorąco wszystkich, jeśli macie książki w domu, a chcecie im podarować drugie życie, to przynieście je do naszego kącika czytelniczego.
3
Poetyckie krajobrazy
24 października 2024 roku w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetyckie Krajobrazy, poświęcony poezji Kazimierza Wierzyńskiego. Rok 2024 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Kazimierza Wierzyńskiego w związku z 130. rocznicą urodzin poety. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII – Emilia Kołdon, która przygotowała piękną recytację wiersza ,"Słyszę czas”.
Konkurs, adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z miasta Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego, zorganizowała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie. Honorowy patronat objął Pan Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski oraz Pani Alina Grabna, Prezes Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Mottem konkursu były słowa poety Kazimierza Wierzyńskiego: "Jeśli mi słowo bić przestanie, Co mi po sercu" . (Badania lekarskie)
Celem konkursu było upamiętnienie twórczości poety Kazimierza Wierzyńskiego, popularyzacja jego dorobku artystycznego, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży, upowszechnianie kultury języka polskiego, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, wzbudzenie zainteresowania poezją polską oraz krzewienie kultury żywego słowa.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania recytacji w wykonaniu Emilki. (2) Film | Facebook
Ja rozmawiać z dzieckiem?
29 października 2024 r. zapraszamy na bezpłatny webinar dla rodziców „Jak rozmawiać z dzieckiem?”, tym razem dedykowany rodzicom dzieci w klasach 4-6 szkoły podstawowej!Webinar poprowadzi Renata Korolczuk – konsultantka rodzicielska, edukatorka, tutorka młodzieży i socjoterapeutka. W temat spotkania wprowadzi Joanna Szulc – ekspertka projektu „MŁODE GŁOWY”.
Więcej na (2) Facebook
Ogłoszenie o naborze do projektu pn. Większe możliwości- lepsza przyszłośc uczniów z gminy Rędziny
Z wizytą w Teatrze 🎭
- 28
W czwartek, 24 października nasze dzielne Przedszkolaki wybrały się z wizytą do Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, aby obejrzeć spektakl, pt. "Przygody kota"- we wspólczesnej adaptacji popularnej niegdyś bajki o perypetiach figlarnego kota Filemona i jego kompana, kocura Bonifacego. To wyjątkowe obcowanie ze sztuką i grą aktorską zachwyciło naszych Milusińskich, dla niektórych było to pierwsze takie spotkanie i zarówno Starszaki, Średniaki oraz Maluchy spisały się na medal, prezentując wysoki poziom kultury osobistej oraz zachowania w teatrze 👏👏
Dzień Patrona🤍💛🩵🤍💛🩵
- 11
Dziś, tj. 21 października uczciliśmy pamięć o naszym patronie - Janie Pawle II. Z tej okazji zorganizowany został apel, podczas którego wystąpił gość specjalny - prowadzący Muzeum Monet JP II w Częstochowie, pan Krzysztof Witkowski, który opowiedział nam co nieco o kulisach utworzenia wspomnianego muzeum. Wyłonieni zostali też laureaci konkursu plastycznego, pt. "Jan Paweł II- wartości w obiektywie". Serdecznie dziękujemy za udział w całym przedsięwzięciu zarówno panu Krzysztofowi, jak również proboszczowi Parafii w Rudnikach, który dołożył swoją cegiełkę do tej akcji🤍💛🩵🤍💛🩵
Przedszkolny Kiermasz Książki 📚📚📖📖📖
Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki! Serdecznie zapraszamy na nasz Jesienny Kiermasz Książeczek, który z racji okresu przeziębieniowego zostanie nieco przedłużony tak, aby każdy miał okazję z niego skorzystać 📚📖 Bo...cóż może być piękniejszego i bardziej rozwijającego niż ciekawa książka w chłodne, jesienne popołudnia i wieczory? A jeśli dodatkowo można obejrzeć ją, przeczytać razem z bliską osobą, to czyni ją bardziej wartościową 💎💎 Informacje u wychowawców grup, zapraszamy ^^
Jesienna wycieczka
W dniach 14- 16 października klasy V, VI i VII wraz z wychowawcami wzięły udział w trzydniowej wycieczce po pięknych miastach północnej Polski. Wyjazd był pełen atrakcji, a każdy dzień dostarczał nam nowych wrażeń. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Toruń, miasto słynące z Mikołaja Kopernika i pierników. Po przyjeździe zwiedzaliśmy urokliwe stare miasto, z jego gotyckimi zabytkami i malowniczymi kamienicami. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia pierników, gdzie dowiedzieliśmy się o tradycjach związanych z tym przysmakiem oraz sami mieliśmy okazję przygotować własne pierniki. Drugiego dnia wyruszyliśmy do Gdańska. Naszą wizytę zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum II Wojny Światowej, które dostarczyło nam głębokiej wiedzy o wydarzeniach tego tragicznego okresu. Następnie odwiedziliśmy Westerplatte – miejsce symboliczne dla początku II wojny światowej, gdzie dowiedzieliśmy się o obronie polskiego wybrzeża. Po południu zwiedzaliśmy stare miasto Gdańsk, podziwiając m.in. Długi Targ, fontannę Neptuna oraz Bazylikę Mariacką. Dzień zakończyły warsztaty rozpoznawania bursztynu, gdzie poznaliśmy różne techniki odróżniania prawdziwego bursztynu od podróbek. Ostatniego dnia wycieczki wybraliśmy się na spacer nad morzem w Sopocie, gdzie podziwialiśmy molo i piękne nadmorskie widoki. Na zakończenie wycieczki uczestniczyliśmy w koncercie organowym w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku. Dźwięk monumentalnych organów w tym historycznym miejscu zrobił na nas ogromne wrażenie. Wycieczka była nie tylko pełna edukacyjnych treści, ale także dostarczyła wielu niezapomnianych chwil spędzonych w gronie rówieśników.
44
Ślubowanie Pierwszoklasistów🖐🖐🤘☝️
- 12
Dzisiaj odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej. Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności szkolnej. Swoją obecnością uświetnili tę uroczystość: Wójt Gminy Rędziny, Pan Adam Jaruga, Pani wicedyrektor Agnieszka Krzynowek, przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Agnieszka Wdowiak, grono pedagogiczne, uczniowie, grupa Starszaków z przedszkola wraz z wychowawczynią - Panią Anetą Jastrząbek, a także rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo pierwszoklasistów. Na początku pierwszaki pokazały zgromadzonym gościom, że potrafią pięknie tańczyć, śpiewać oraz recytować wiersze. Następnie odbyła się najważniejsza część uroczystości, czyli ślubowanie pierwszoklasistów, którzy głośno i z przekonaniem przyrzekli, że będą dobrymi i pilnymi uczniami oraz że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia. Po ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia SP, dokonane symbolicznym ołówkiem przez Panią wicedyrektor Agnieszkę Krzynowek oraz Pana wójta- Adama Jarugę. Na koniec wręczone zostały pierwszakom pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez Pana wójta, szkolną Radę Rodziców, klasową Radę Rodziców, klasy 2 i 3 oraz wychowawczynie - Panią Karolinę Kowalczyk i nauczyciela współorganizującego kształcenie - Panią Agnieszkę Gabryjelską. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, zorganizowanego przez rodziców naszych pierwszoklasistów. Nowo pasowanym uczniom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy samych sukcesów na drodze obowiązków szkolnych oraz radości w odkrywaniu świata🏆👏😄
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie