W SP 16 w Częstochowie oodbył się II Powiatowy Konkurs Plastyczny "Na ratunek Ziemi". Pięknie zaprezentowały się na nim uczennice z klas I- III naszej szkoły. Julia Wypchlak z klasy III zajęła 1 miejsce, natomiast Zuzanna Ratoń z klasy I i Natalia Rozenberg z klasy II zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy dziewczynkom talentu i ciekawych pomysłów.
"Na ratunek Ziemi"
- 3
Z wizytą w Cemex
W czwartek, 13 X 2022, uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w zakładzie przemysłowym Cemex. Zajęcia dotyczyły kompleksowej ochrony środowiska oraz etapów produkcji cementu. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat zakładu, mogli zobaczyć placówkę od wewnątrz i podziwiać okoliczne krajobrazy z ponad 100-metrowej wieży, która bardzo rzadko zostaje udostępniona dla zwiedzających. Młodzież otrzymała upominki w postaci bidonów oraz notesów. Wszyscy świetnie się bawili, wiele nauczyli i pożytecznie spędzili czas.
Wycieczka ósmoklasistów
17-19 października nasi ósmoklasiści zwiedzali Toruń i Trójmiasto. Odkrywali piękno Starego Miasta w Toruniu, podziwiali dom Mikołaja Kopernika, wypiekali własne, autorskie pierniki w Muzeum Piernika, wędrowali szlakiem toruńskich legend, podziwiali krzywą wieżę i pozostałości zabudowy zakonu krzyżackiego. Wtorek również obfitował w różnorodne atrakcje. Tego dnia młodzież zwiedzała malowniczy Gdańsk, a w nim: MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ, KOŚCIÓŁ MARIACKI, STATRE MIASTO z jego najpiękniejszymi zabytkami. Uczniowie mieli też okazję zwiedzić zabytkową katedrę w Gdańsku - Oliwie i uczestniczyć w koncercie organowym. Dzieciaki zakwaterowane były w Sopocie tuż przy samym sopockim molo. To urocze miasto zachwyciło wszystkich, a wieczorny i poranny spacer z szumem fal Bałtyku w tle na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wyjazd został zorganizowany dzięki ministerialnemu dofinansowaniu w ramach projektu "Poznaj Polskę".
1
Konkurs na prezentację
20 października w SP nr 24 w Częstochowie, miała miejsce gala podsumowująca powiatowy konkurs na prezentację multimedialną o Janie Pawle II. W konkursie brało udział 47 prac. Pośród laureatów znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły. W kategorii klas 4-6, Hania Kozak zdobyła I, a Emilka Kołdon III miejsce. W kategorii klas 7-8, Martyna Kozłowska zajęła II miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!
Oswajamy trudne emocje
itamy na ZIC-ie, gdzie bawimy się wyśmienicie ^^ oswajamy trudne emocje, uczymy się współpracy, zespołowo działamy, mnóstwo frajdy mamy a oto króciutka fotorelacja z naszych dotychczasowych zajęć integracyjno- terapeutycznych, gdzie króluje moc pomysłów fantastycznych. Zajęcia organizowane są w ramach projektu grantowego „Fabryka pomysłów” Fundacji CEMEX dla NGO i instytucji edukacyjnych 2022.
8
Poezja Zbigniewa Herberta
12 października Maciej Dubiak z klasy VIIIB jako jedyny reprezentował powiat częstochowski w XVIII Wojewódzkim Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta pod honorowym patronatem żony Poety - Pani Katarzyny Herbert. Organizatorami byli III LO im. Zbigniewa Herberta oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach, dokąd nasz utalentowany uczeń pod opieką swojej polonistki Pani Igi Długoszewskiej- Zawadzkiej udał się w celu zaprezentowania jury konkursowemu umiejętności recytatorskich. Na miejsce udało się dotrzeć dzięki uprzejmości Mamy Maćka. Ósmoklasista zmierzył się z niezwykle przejmującym wierszem ,,RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA", będącym utworem o parabolicznym charakterze i uniwersalnym przekazie. Komisja, pod wrażeniem wrażliwości interpretacyjnej młodego recytatora, uhonorowała go tytułem finalisty, co dało mu przepustkę do ścisłego finału. Maciej zmierzył się z kilkunastoma uczestnikami w swojej kategorii wiekowej, a sam konkurs obejmował także młodzież licealną. Serdecznie gratulujemy naszemu zdolnemu uczniowi i życzymy sukcesu w ostatnim etapie, już 27 października.
Dzień Edukacji Narodowej
Podobnie jak inne samorządy, równie uroczyście Dzień Edukacji Narodowej świętowała gmina Rędziny. Podczas spotkania wójt Paweł Militowski wyróżnił nauczycieli naszego Zespołu za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wyróżnieni nauczyciele to panie: Mariola Bielawska oraz Aleksandra Banaszek- Lis. W tym dniu został wyróżniony także absolwent naszego Zespołu – Aleksander Lis, uhonorowany został, otrzymując nagrodę Wójta Gminy Rędziny za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/ 2022. Olek w minionym roku szkolnym uzyskał średnią ocen na poziomie 5,79, a dodatkowo był laureatem i finalistą wielu konkursów: Laureat Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2021/ 2022, Finalista konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2021/ 2022, Finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Festiwal Kreatywności”, Laureat I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu „Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych” oraz Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Dokonuję właściwych wyborów”. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów oraz zadowolenia z pracy. Naszemu wyróżnionemu absolwentowi życzymy, aby dalsza nauka sprawiała mu przyjemność i stawiała przed nim całkiem nowe wyzwania.
Przedszkolaki na dyniowym polu
W czwartek, 13 października, przedszkolaki pojechały na jesienną wycieczkę. Odwiedziły dyniowe pole w Przybynowie, gdzie zapoznały się z warunkami niezbędnymi do wyhodowania dyni, oraz jej różnymi gatunkami. Mogły też wielozmysłowo poznać to ciekawe warzywo oraz dowiedzieć się, jakie potrawy można z dyni przyrządzić. Dodatkową atrakcją było także zwiedzanie pola lawendy i opowieść o jej zastosowaniach. Efektem tej wycieczki jest z pewnością wiedza, jaką nasze przedszkolaki zdobyły podczas pobytu na łonie natury, gdzie mogły na własne oczy zobaczyć oraz dotknąć rosnących na polu warzyw. Pogoda nam dopisała i wycieczka udała się znakomicie.
Poznaj swój kraj
11,12 i 13 października 2022r. klasy IV –VII odwiedziły województwo świętokrzyskie dzięki dofinansowaniu z programu „Poznaj swój kraj”. O wyjątkowości tej części Polski nie trzeba nikogo przekonywać, cisza, spokój i wiele atrakcji przyrodniczych, które warto zobaczyć jesienią. Uczniowie ZS-P w Rudnikach odwiedzili m. In. Nagłowice, siedzibę Mikołaja Reja, urokliwy i piękny Park Etnograficzny w Tokarni, będący częścią Muzeum Wsi Kieleckiej, rezerwat przyrody Kadzielnia, w którym odkryto skamieniałości sprzed 350 milionów lat, park narodowy w Górach Świętokrzyskich oraz Święty Krzyż z Bazyliką św. Trójcy- najstarsze polskie sanktuarium. W kolejnych dniach zwiedzano Sandomierz i jego wspaniałe zabytki, ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, obszernego pałacu w stylu włoskim, swego czasu największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu, z którego można podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich, a także osadę neolityczną w Kopcu.
18
Telefon zaufania
List Rzecznika Praw Dziecka o podjętych przez Rzecznika inicjatywach związanych z uruchomieniem Dziecięcego Telefonu Zaufania i czatu internetowego w kontekście uczniów ukraińskich uciekających przed przemocą wojenną.
komunikat-rzecznika-praw-dziecka.pdf
Piknik rodzinny
Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku pokoleń "Piękna jesień radość niesie".
Ekologiczny zakątek
W sobotę 24 września nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z pomocą wolontariuszy z firmy Cemex posadzili 18 drzew na terenie placu szkolnego tworząc kolejne przyjazne miejsce dla dzieciaków. Dziękujemy firmie Cemex za wsparcie finansowe tej inicjatywy! W akcji wzięli też udział nasi absolwenci, którzy wolontariat mają już we krwi.
Zlot Chorągwi ZHP
24 września 2022r. zuchy z 15 Gromady Zuchowej „Radosne Ogniki” wyruszyły pociągiem z Częstochowy do Katowic na Zlot Chorągwi ZHP. Wzięli tam udział w uroczystym apelu z okazji nadania Chorągwi imienia Harcerzy Września 1939. Była to piękna lekcja historii.
Następnie zuchy udały się do Parku w Chorzowie na grę terenową. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji i zadań do wykonania. Ale kto, jak nie Oni!
Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji. Na długo pozostanie w pamięci zuchów. A podróż pociągiem to dopiero przeżycie!48
Niezapominajka
26 września klasa I wyjechała na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Niezapominajka" w miejscowości Garnek. Dzieci poznały gospodarskie zwierzęta, oraz miały okazję uczestniczyć w warsztatach pizzy, podczas których samodzielnie komponowały swoją własną pizzę.
7
Dzień solidarności
W piątek w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Piżamy. W akcji udział wzięło wielu uczniów ze wszystkich klas, nauczyciele oraz Dyrekcja, ubierając piżamki, szlafroki na znak solidarności z dziećmi dotkniętymi chorobami nowotworowymi, okazując tym samym wielkie serducha- było naprawdę niesamowicie! Tego dnia dla klas I- III zorganizowane zostały także zajęcia tematyczne oraz ruchowe, uzmysławiające jak ważny w życiu każdego człowieka jest ruch i dbanie o siebie, profilaktyka zdrowotna, która znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania :)
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego dnia. Przypominamy również o wielkiej zbiórce artykułów papierniczych (kredki, zeszyty, bloki), książeczek, zabawek dla małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych, która trwa do piątku (30.09) włącznie.19
Uwaga akcja!
Już w najbliższy piątek w naszej szkole wyjątkowy dzień- Dzień Piżamy! Gorąco zachęcamy, aby tego dnia ubrać się do szkoły w dość niecodzienny strój- właśnie w piżamki, szlafroki- to wszystko na znak solidarności z osobami cierpiącymi na choroby nowotworowe. W ramach akcji organizujemy zbiórkę artykułów papierniczych (kredki, zeszyty, bloki), książeczek, zabawek (oczywistym wymogiem sanitarnym rzeczy muszą być nowe, nieużywane) dla małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych. Dodatkowo można we własnym zakresie wpłacić dobrowolną kwotę na konto fundacji „Gdy Liczy się Czas”, zajmującej się terapią i rehabilitacją dzieci walczących z chorobami nowotworowymi.
Wesprzyj nas, nie czekaj, czas ucieka!
Zabawa andrzejkowa
Serdecznie zapraszamy na zabawę andrzejkową!!!
Hołd pomordowanym
12 września miał miejsce uroczysty apel upamiętniający 80. rocznicę mordu dokonanego przez nazistów na mieszkańcach gminy Rędziny. Zebranych przed pomnikiem, powitali reprezentanci społeczności uczniowskiej: Barbara Błędowska, Maciej Dubiak i Bartosz Kołon. Następnie kolejno głos zabrli: dyrektor ZS- P w Rudnikach pan Dawid Krzętowski, wójt gminy pan Paweł Militowski, ks. gen. Stanisław Rospondek - honorowy obywatel gminy Rędziny oraz ks. dr Sebastian Kępa, który przewodniczył modlitwie za dusze zmarłych. Wśród przybyłych byli także: sołtys Rudnik pan Andrzej Wolski- Rzewuski, przewodniczący Rady Sołeckiej pan Adam Wolski, radni oraz dyrektorzy szkół gminy Rędziny, dyrektor GOK - Jolanta Brzozowska-Ciura. Wspólnie z nami, hołd ofiarom złożyła drużyna Zuchów pod opieką p. Lidii Sosnowskiej.
56
Marszobieg
Zapraszamy wszystkich miłośników ruchu do udziału w IX Gminnym Marszobiegu Terenowym 2022 pod Patronatem Wójta Gminy Rędziny Pawła Militowskiego, który odbędzie się 25 września 2022 w Kamieniołomie Lipówka.
Lego z Edukido
Zapraszamy do udziału w zajęciach.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie