Andrzejki w grupie Starszaków
- 13
Ponawiamy apel!!!
Drodzy Uczniowie oraz Rodzice!
W trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich, zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich Uczniów oraz Rodziców o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o BEZWZGLĘDNE noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach wspólnych oraz zachowanie 1.5m odległości w kontaktach z innymi. Pamiętajmy także o higienie rąk.
Abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się zdrowiem drodzy Rodzice starajcie się ograniczać Wasze przebywanie na terenie placówki, rekomendujemy aby nadal jeśli to możliwe komunikować się z nauczycielami za pomocą e- dziennika lub telefonicznie. Przypominamy także, że dzieci z objawami chorobowym tj. katar, kaszel, gorączka itp. powinny pozostać w domu!
Debata samorządowa
25 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Debat Samorządowych 2021/ 2022. Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach w Centrum Społecznościowym w Rędzinach i poznać na czym polega praca i funkcjonowanie Gmninnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
"Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest...”
W czwartek, 25 listopada, wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Na początek wspólnego świętowania dzieci dowiedziały się o historii pluszowego misia i zatańczyły z misiami wspólny taniec. Następnie odgadywały misiowe zagadki. Była też ,,Karuzela dla misiów” w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" oraz konkursy: ,,Misiowe puzzle”, ,,Misiowy portret” i ,,Misiowe wyścigi”. Następnie był misiowy pociąg i wesoła zabawa przy piosence ,,Jadą, jadą misie”. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.
Dzień Kredki w grupie Średniaków
W poniedziałek, 22 listopada, Średniaki obchodziły Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Średniaki wysłuchały opowiadania, którego bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Odwzorowywały ,,kredkowe kompozycje”, a także bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”. To był bardzo kolorowy dzień.
„Szkoła do hymnu”
Otrzymaliśmy w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdeczne podziękowania za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byliśmy wsród nich!
Świetlica środowiskowa
W związku z rozpoczęciem realizacji projektu miękkiego Gmina Rędziny odpowiadając na potrzeby rodziców, od 1 grudnia 2021 roku w Centrum Usług Społecznościowych mieszczącym się przy ulicy Wolności 126 w Rędzinach (budynek dawnego przedszkola) otwiera świetlicę środowiskową dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Świetlica będzie czynna codziennie od 13.00-18.00.W ramach zajęć przewidziane są gry i zabawy, pomoc w odrabianiu lekcji, rozwijanie pasji i zainteresowań kulinarnych, nauka czytania, zabawy interaktywne z tablicą interaktywną, tabletem oraz wykorzystaniem multimedialnej tablicy dywanowej typu „Smartfloor”.Rodzice, których dzieci będą uczęszczać na te zajęcia będą zobowiązani do wypisania kart rekrutacyjnych.Ważną informacją jest to, że dziecko nie musi korzystać ze świetlicy codziennie, a jedynie według potrzeb. Oznacza to, że mogą rodzice zaprowadzić dziecko o godzinie np. 16.00 i odebrać o 17.00.Planowane są także dodatkowe zajęcia kulinarne (1 raz w tygodniu 2h), z których także mogą korzystać dzieci przebywające w tym czasie w świetlicy CUS (po wypisaniu osobnej deklaracji przez rodzica). Zajęcia mają na celu nabycie umiejętności i osiąganie radości z samodzielnego przygotowania posiłków, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w kuchni, doskonalenie czynności samoobsługowych. W przypadku zainteresowania, przygotowaliśmy dostępne formularze i deklaracje udziału, które muszą być przez rodziców złożone, aby dziecko mogło na świetlicy zostać.
Ogloszenie-o-naborze-do-projektu.pdf,
Zakres-danych-osobowych-uczestnika-projektu.pdf,
Regulamin-rekrutacji.pdf,
Deklaracja-uczestnictwa.pdf,
Formularz-zgloszenia-dziecka-do-projektu-Kuchcikowo-.pdf,
Formularz-zgloszenia-dziecka-do-projektu-zajecia-swietlicowe.pdf,
Formularz-zgloszenia-dziecka-do-projektu-Kolo-filmowo-dziennikarskie.pdf,
Szlachetna paczka
Szanowni Państwo,
Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu wystąpiło z inicjatywą, aby przyłączyć się do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka wraz z całą społecznością szkolną Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach. Bardzo cieszymy się z takiej chęci pomocy innym u naszych uczniów! Warto pomagać, warto uczyć, jak nieść mądrą pomoc wybranym, potrzebującym rodzinom. Z rodzin zakwalifikowanych do projektu została wybrana Pani Anna.
Zbiórka produktów w szkole będzie trwała do 6 grudnia 2021r.W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo prosimy Państwa o wsparcie naszej akcji i zaangażowanie się w działania charytatywne.Prosimy o przynoszenie produktów najważniejszej potrzeby: żywności trwałej, środków czystości oraz odzieży. Produkty zbieramy w klasach.Przygotowaliśmy również puszkę, będzie można wrzucać do niej pieniądze, za zebrane środki zakupimy brakujące produkty. Samorząd Szkolny przekaże również środki zebrane podczas organizowanego Dnia Ciasteczkowego.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!
Dyrektor szkoły Dawid Krzętowski
wraz z nauczycielami
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach
Koordynatorzy akcji: Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Szkolny
wraz z opiekunami i nauczycielami
Charytatywna zbiórka makulatury
Społeczność szkolna naszej placówki włączyła się w zbiórkę makulatury, której dochód przeznaczony zostanie na operację kręgosłupa Zuzi Kaproń.
Zebraliśmy 628 kg makulatury! Wolontariusze naszego Koła Wolontariatu wraz z rodzicami przekazali zebraną makulaturę do miejsca głównego miejsca zbiórki, tj. Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłomnicach.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!
WOLONTARIAT W MOJEJ GŁOWIE
Mamy zaszczyt poinformować, że Maja Anzorge- wolontariuszka Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach została laureatem Konkursu „Wolontariat w mojej głowie” na grafikę promującą i zachęcającą do działań w formie wolontariatu. Maja 15 listopada uczestniczyła w wernisażu prac konkursowych, który odbył się w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.
„Wolontariat w mojej głowie" to konkurs promujący ideę wolontariatu. Został zrealizowany w ramach partnerstwa Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego z Domem Kultury Śródmieście, w ramach projektu „Ochotnicy Warszawscy" w Warszawie. Konkurs miał charakter otwarty. Na inauguracji 15 listopada br. zostały zaprezentowane grafiki piętnastu laureatów.
Inicjatywa projektu zrodziła się z chęci stworzenia dla różnych organizacji działających na rzecz wolontariatu bazy kreatywnych grafik, informujących o misji wolontariatu i zachęcających do angażowania się w działania na rzecz innych.
Grafiki laureatów będą ogólnodostępne, będzie je można pobrać i jeszcze efektywniej promować dzięki temu idę wolontariatu. Grafika stworzona przez Maję stała się znakiem promującym działalność naszego Szkolnego Koła Wolontariuszy.Gratulujemy!
Link do relacji z wernisażu:
https://www.facebook.com/DKSrodmiescie/videos/203166578628649/Prace laureatów:
http://www.cps.srodmiescie.warszawa.pl/aktualnosc-79-wyniki_konkursu_wolontariat_w_mojej.html3
#SzkołaPamięta GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!
Projekt GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY! skierowany jest do uczniów i nauczycieli. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
W ramach projektu w naszej szkole odbyły się następujące zadania:
Projekcja filmu „Nie zabierajcie Mamy”, który mieli okazję zobaczyć uczniowie klas ósmych na lekcjach historii.
To dokument, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.
Wystawa „40 lat po stanie wojennym” – powstał szkolny kącik patriotyczno – historyczny.
Prezentacja w szkole wystawy mobilnej na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przygotowanej przez IPN.
Udział naszych uczennic Zuzanny Borawskiej oraz Ewy Wawszczak w I wojewódzkim konkursie historycznym pt. „ Moja ojczyzna, mój region w okresie stanu wojennego”.6
11 listopada
„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania”.
Słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II były myślą przewodnią lekcji patriotyzmu jakie odbyły się 10 listopada. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w grze niepodległościowej dotyczącej walki w drodze do odzyskania przez Polskę upragnionej wolności. Temu wszystkiemu towarzyszyła muzyka Chopina, pieśni patriotyczne. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie hymn narodowy.
#SzkołaPamięta
Jesteśmy wśród prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju biorących udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach akcji nasi uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne. To dzięki historii wiemy, kim jesteśmy, skąd przybyliśmy, i jak wyglądała ta droga. To dzięki historii możemy korzystać z dziedzictwa doświadczeń minionych pokoleń. To dzięki niej możemy ustrzec się błędów już raz popełnionych. Pokolenie bez wiedzy o swojej historii jest jak człowiek bez pamięci.
Dzień postaci z bajek
5 listopada 2021r. uczniowie klas 1-3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci przebrały się w piękne, kolorowe stroje upodabniając się do postaci ze znanych bajek. Dzięki pomocy wolontariuszy uczniowie mieli możliwość wspaniałej zabawy. Były zagadki, rebusy, kolorowanki, krzyżówki, kalambury, puzzle, tańce, piosenki i malowanie twarzy.
56
Świetlica środowiskowa
W związku z rozpoczęciem realizacji projektu miękkiego Gmina Rędziny odpowiadając na potrzeby rodziców, od 1 grudnia 2021 roku w Centrum Usług Społecznościowych mieszczącym się przy ulicy Wolności 126 w Rędzinach (budynek dawnego przedszkola) otwiera świetlicę środowiskową dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Świetlica będzie czynna codziennie od 13.00-18.00.
W ramach zajęć przewidziane są gry i zabawy, pomoc w odrabianiu lekcji, rozwijanie pasji i zainteresowań kulinarnych, nauka czytania, zabawy interaktywne z tablicą interaktywną, tabletem oraz wykorzystaniem multimedialnej tablicy dywanowej typu „Smartfloor”.
Rodzice, których dzieci będą uczęszczać na te zajęcia będą zobowiązani do wypisania kart rekrutacyjnych.
Ważną informacją jest to, że dziecko nie musi korzystać ze świetlicy codziennie, a jedynie według potrzeb. Oznacza to, że mogą rodzice zaprowadzić dziecko o godzinie np. 16.00 i odebrać o 17.00.
Planowane są także dodatkowe zajęcia kulinarne (1 raz w tygodniu 2h), z których także mogą korzystać dzieci przebywające w tym czasie w świetlicy CUS (po wypisaniu osobnej deklaracji przez rodzica). Zajęcia mają na celu nabycie umiejętności i osiąganie radości z samodzielnego przygotowania posiłków, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w kuchni, doskonalenie czynności samoobsługowych.
W przypadku zainteresowania, w UG są dostępne formularze i deklaracje udziału, które muszą być przez rodziców złożone, aby dziecko mogło na świetlicy zostać.
Bajkowe przedszkole
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.
16
Karta rowerowa
Karta rowerowa to bardzo ważny dla dzieci dokument. W październiku uczniowie naszej szkoły przystąpili do praktycznego egzaminu na Kartę rowerową. Pozytywny wynik otrzymali wszyscy uczniowie.
7
Rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu ,,Jesienna ozdoba"
Na początku października został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs pod hasłem ,Jesienna ozdoba”, skierowany do przedszkolaków i członków ich rodzin. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci darami jesieni oraz wykorzystanie ich do wykonania jesiennych ozdób, odkrywanie talentów naszych przedszkolaków i członków ich rodzin, rozwijanie twórczej wyobraźni i sprawności manualnych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Na konkurs dostarczono 14 prac. Każda z przygotowanych kompozycji zachwycała pomysłowością i precyzją wykonania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 2 listopada. Komisja Konkursowa w składzie: pani Dorota Mstowska, pani Marta Krupka i pani Karolina Kowalczyk, nagrodziła wszystkie prace.
Oto lista laureatów:
I miejsce
Antoś i Hania Nowak z tatą
Amelka i Olek Gala z mamą
Oliwia Kalota z mamą
Pola Jędrysik z rodzicami
Jan Jaruga z rodzicami
Anastazja Jabłońska z rodzicami i bratem
Oliwier Błaszczyk z mamą
Gabryś Kołodziejczyk z mamą
Jakub Łapeta z mamą
II miejsce
Kaja Rozpędek z mamą
Malwina Wartacz z tatą
Igor Rozpądek z siostrą
Kacper Caban z rodzicami
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.
Święto Dyni w grupie Średniaków
,,Jak przyjemnie i wesoło
Kiedy dynia krąży w koło.
Dynia tu, dynia tam,
Dynia krąży tu i tam.”Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym dzieci z grupy Średniaków uczestnicząc 29 października w Święcie Dyni. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat warunków uprawy, wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Odbyły się również „dyniowe zabawy ”, które przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom: dyniowy wyścig, przeliczanie i segregowanie dyni oraz dyniowe kręgle. Zabawa była świetna, a śmiechu co niemiara.
Innowatorzy Branżowej Przedsiębiorczości
Nasza szkoła dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości
Od listopada nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.
Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się już niebawem nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.Wirtualny biznes – realne kompetencje
W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.
Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące
i praktyczne komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje Adam Nowak - Dyrektor Szkoły.Nauczyciel jako mentor biznesu
Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Pani Joanna Nowak.
Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.
Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.
Jest to projekt Stowarzyszenia “Razem na wyżyny” w ramach operacji własnej pn. „BIZnet - nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie